eesti viipekeel: algajatele tase A1.1

Toimub Ainemaht Hind
5.02-9.04.2019
teisipäev kell 18.00-20.15
Vaksali 7
30 ak. tundi 140 €
Registreerima

Tagasiside eesti viipekeele koolitusele:

Väga sümpaatne koolitaja, andis ka üldisemat taustainfot kurtide kogukonna kohta, väga hea õhkkond õppimiseks ja paraja suurusega grupp. Õppimist toetas kodus videote tegemine - filmida ennast viiplemas enda koostatud teksti ja hiljem tunnis tagasiside sellele. Käsitletud teemavaldkonnad olid head.

Uusi viipeid õppida, saada aimu lausete moodustamise loogikast jms. Samuti arendada viipekeelest arusaamist. Hämmastav, kui hästi sai hakkama kui tunnid läksid ainult viiplemise põhiseks ning enam rääkida polnud võimalik... samuti kui hästi kurdi inimese tunnist aru sain.

Eesti viipekeele algkursus annab huvilistele võimaluse saada esmased teadmised eesti viipekeele olemusest, grammatikast ning kurtide kultuurist. Kursus on mõeldud eelkõige neile, kes soovivad alustada eesti viipekeele õppimist võõrkeelena ning kellel puuduvad varasemad kokkupuuted kurtide kogukonnaga.

Koolituse eesmärgiks on omandada eesti viipekeel igapäevaelu puudutavatel teemadel suhtlemist võimaldaval tasemel, sh mõista eesti viipekeele ning kurtide kultuuri eripärasid.

Teemad

  • Lühiülevaade eesti viipekeele olemusest ja viipeloomest, sh viipekeelsete inimeste keelekasutusest
  • Kurtus, kurtide kogukond ja kultuur, sh kurtidega suhtlemise eripärad
  • Sõrmendid ja sõrmendamine
  • Igapäevaelu puudutav viipevara (nt. perekond, ametid jms)

Juhendaja

Keiti Huik

Tartu Ülikooli eesti viipekeele tõlgi eriala vilistlane 2018. Läbinud eesti viipekeele õpetajate täiendusõppe koolituse 2018. Tartu Rahvaülikooli eesti viipekeele õpetaja septembrist 2018.

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega!
  1. Koolitusel osalemiseks tuleb õppetasu tasuda arvel märgitud tähtajaks, mis saadetakse koos registreerumise kinnitusega (reeglina on tähtaeg kaks nädalat enne koolituse algust). Kokkuleppel koolitussekretäriga ja koolituslepingu sõlmimisega on võimalik tasuda osade kaupa.
  2. Koolitusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli töötajat viivitamatult teavitada. Loobumisest mitte teavitamisel või loobumisel vähem kui kaks tööpäeva enne koolituse algust või kui koolitus on juba alanud, õppetasu ei tagastata ja väljastatud arve kuulub tasumisele.

Jaga

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |