Arvuti-, keele- ja suhtlemisoskuste koolitused vabahariduslikes koolituskeskustes

SA Tartu Rahvaülikool viib alates 1. septembrist  2018 kuni 2020. aasta lõpuni ellu projekti  „Arvuti-, keele- ja suhtlemisoskuste koolitused vabahariduslikes koolituskeskustes“ (AKS).  Projekti eesmärk on täiskasvanute võtmepädevuste arendamine ja õpihoiakute parandamine.

Projekti partneriteks on Haapsalu Rahvaülikool, Pärnu Rahvaülikool, SA Hiiumaa Arenduskeskus, MTÜ Abja Koolituskeskus, Ontika Koolituskeskus, Kuressaare Gümnaasiumi Koolituskeskus Osilia ja MTÜ Võluvõru.  Koos partneritega on kavas ellu viia elanike võtmepädevuste arendamise koolitused Hiiu, Ida-Viru, Jõgeva, Lääne, Lääne-Viru, Põlva, Pärnu, Saare, Tartu, Valga, Viljandi ja Võru maakonnas.

Koolituste sihtgrupiks on seni elukestvas õppes vähe osalenud täiskasvanud elanikud, kellel on madal haridustase ja puudub erialane ettevalmistus. Kavas on arvuti-, keele- ja tulemusliku mõjutamise-loova probleemilahenduse koolitused, mis viiakse läbi kõigis maakondades ühtsete õppekavade alusel.  Koolitusi on 12 maakonnas planeeritud kokku 90 ja täienduskoolitustel osalema oodatakse 900 täiskasvanut.

Toimuvad järgmised koolitused:

  • Arvutiõpe algajatele ja veidi oskajatele mahus 32 tundi
  • Nutikool mahus 32 tundi
  • Eesti keel A2 tase mahus 30 tundi
  • Vene keel A2 tase mahus 30 tundi
  • Inglise keel A2 tase mahus 30 tundi
  • Tulemuslik mõjutamine ja loov probleemilahendus mahus 40 tundi

Tartu Rahvaülikoolid toimuvaid koolitusi vaata: https://www.rahvaylikool.ee/tasutakoolitused.
Partnerite koolituste kohta leiad infot nende kodulehtedelt.

Lisaks toimuvad koolitused ka vabahariduslike koolitusasutuste koolitajatele  ja töötajatele, kellele pakutakse koolitusi madalama konkurentsivõimega õppijate kaasamisest ja motiveerimisest, erivajadustega inimeste õpetamise eripäradest ning täiskasvanute koolitamisest.

Projekti kogumaksumus on 249 998,44 eurot. Projekti rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Lisainfo: projektijuht Ena Drenkhan, tel 53486443

Uudised

Meie raamat "Vaimustav teekond" on nüüd e-raamatuna loetav

Eelmisel aastal välja antud "Vaimustav teekond", Tartu Rahvaülikooli kolme esimese kümnendi mahlakas ülevaade, on nüüd loetav e-raamatuna siit.

Kellele ikkagi trükivärvi lõhn krabiseval paberil õigem tundub, saab raamatut ka laenutada Tartu linnaraamatukogust, Annelinna haruraamatukogust, Tartu Ülikooli raamatukogust ja Rahvusraamatukogust.

Lähemalt

Koolituskulude deklareerimisest

Koolitustasude tasumise info oleme esitanud maksuametile, et need kajastuksid juba kursustel osaleja eeltäidetud tuludeklaratsioonis.

Alates 2016. aastast ei saa enam tulust maha arvata täiskasvanute (alates 18. eluaastast k.a) huvikoolituse kulu. Infolink Maksu- ja Tolliameti lehel

Lähemalt

Näitused Tartu Rahvaülikoolis

Õie Pritsoni isikunäitused kuni 22. maini.

Lähemalt

Meie kinkekaart on parim kingitus!

Meie kinkekaardiga saab kingisaaja valida rahvaülikooli suurest valikust täpselt sellise kursuse nagu talle sobib. 

Kinkekaardi soetamine on lihtne:

Lähemalt

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitun

Lähemalt
Kõik teated