Tekstiil ja käsitöö

Käsitöö

Pakume erinevaid õppepäevi koduomanikele, kes soovivad olla kursis ökonoomsema ja targema kodumajandamisega.

Õmblemine

Õmblemine on tore töö, mille tulemusena valmib üsna kiiresti mingi praktiline ese. Paljudele inimestele annab õmblusoskus võimaluse omanäoliselt ja põnevalt rõivastuda, kuid õmblusmasina taga võib valmida ka ilus padi või seinapilt.

Siidimaal

Siidimaaliks nimetatakse siidi maalimist värvilahusega, mis kantakse kangale otse pintsliga. Tekstiili dekoreerimisega on tegeldud sama kaua, kui on tuntud kanga valmistamise kunsti, kuid kanga maalimine hobina on laialt levinud viimastel aastakümnenditel.

Telli koolitus oma grupile

Loomingulist tegevust oma grupile otsides on võimalik valida järgmiste teemade hulgast:

Viltimine

Viltimist peetakse maailma vanimaks tekstiilitehnikaks. Vilt on kangas, mis tekib villakiudude haakumisel, selles kangas pole ei lõime ega kudet. Vildil on kõik villase eseme head omadused, ta on elastne ning kergesti vormitav, kaitseb meid nii külma kui sooja eest.
Uskumatu kui palju on meie metsas materjali, millega saab värvida. Olen metsas käinud küll ja küll, kuid ei osanud seda varem üldse märgata. Õpetaja Airiga tegime kõik koos läbi. Korjasime metsast vajalikud heinad ja panime pärast pajad podisema. Ja Airi on nagu taimedega värvimise Kunksmoor. Kõike ta ka teab ja tunneb :).
Kristiina, 33