Viltimine

Viltimist peetakse maailma vanimaks tekstiilitehnikaks. Vilt on kangas, mis tekib villakiudude haakumisel, selles kangas pole ei lõime ega kudet. Vildil on kõik villase eseme head omadused, ta on elastne ning kergesti vormitav, kaitseb meid nii külma kui sooja eest.

Edasi »

Nunoviltimine

Nuno-tehnika on pärit Jaapanist, sõna "nuno" tähendab tõlkes kangast. Nunovildi tehnika abil võib hõredast kangast ja villast luua pehme ja reljeefse liitkanga.

Edasi »

Vildist esemed

Märgviltimise kursusel omandatakse esmased vajalikud töövõtted viltimiseks vee ja seebiga.

Edasi »

Vildist jõuluehted

Sel aastal teeme esimese advendi ootuses jõulueheteks tekstiilist, sulgedest, vildist ja pärlitest linde, mis on iga jõulupuu kaunistuseks. Kõik vajaminevad materjalid on kooli poolt, kuid soovi korral võib kaasa võtta sulgi ja pärleid, mis sobiksid just sinu kuusepuud ehtivatele lindudele.

Armastatud tehnikalt on nime saanud talvesaapad - vildid, samuti on tuntud vilttuhvlid ja elegantsed viltkübarad. Tänapäeval seostub viltimine eelkõige suveniirikauplustest ja kunstilaatadelt tuttavate vigurkübarate ja pisiesemetega. Võimalusi on aga tunduvalt rohkem.Kübaraid ja tuhvleid valmistati töökodades järjest keerukamate töövahendite ja tehnoloogiaga. Seepärast kadus viltimistehnika Eestis tuntud käsitöötehnikate hulgast. Õnneks säilis viltimine oma ehedal kujul meist põhja pool, muutudes eriti Islandil ja Soomes tekstiilikunstnike seas populaarseks. Nende kaudu jõudis viltimine Eestisse tagasi.

Viimased pildialbumid

Vildist taskuloom sügis 2013

Nunoviltimine - vest sügis 2012

Eelvildist sall sügis 2010

Vaata ka

In English  По-русски