Viltimine

Viltimist peetakse maailma vanimaks tekstiilitehnikaks. Vilt on kangas, mis tekib villakiudude haakumisel, selles kangas pole ei lõime ega kudet. Vildil on kõik villase eseme head omadused, ta on elastne ning kergesti vormitav, kaitseb meid nii külma kui sooja eest.

Edasi »

Nunoviltimine

Nuno-tehnika on pärit Jaapanist, sõna "nuno" tähendab tõlkes kangast. Nunovildi tehnika abil võib hõredast kangast ja villast luua pehme ja reljeefse liitkanga.

Armastatud tehnikalt on nime saanud talvesaapad - vildid, samuti on tuntud vilttuhvlid ja elegantsed viltkübarad. Tänapäeval seostub viltimine eelkõige suveniirikauplustest ja kunstilaatadelt tuttavate vigurkübarate ja pisiesemetega. Võimalusi on aga tunduvalt rohkem.Kübaraid ja tuhvleid valmistati töökodades järjest keerukamate töövahendite ja tehnoloogiaga. Seepärast kadus viltimistehnika Eestis tuntud käsitöötehnikate hulgast. Õnneks säilis viltimine oma ehedal kujul meist põhja pool, muutudes eriti Islandil ja Soomes tekstiilikunstnike seas populaarseks. Nende kaudu jõudis viltimine Eestisse tagasi.

Viimased pildialbumid

Nunovildist vest või sall

Vildist taskuloom sügis 2013

Nunoviltimine - vest sügis 2012

Vaata ka

In English  По-русски