Viltimine

Viltimist peetakse maailma vanimaks tekstiilitehnikaks. Vilt on kangas, mis tekib villakiudude haakumisel, selles kangas pole ei lõime ega kudet. Vildil on kõik villase eseme head omadused, ta on elastne ning kergesti vormitav, kaitseb meid nii külma kui sooja eest.
Armastatud tehnikalt on nime saanud talvesaapad - vildid. Kübaraid ja tuhvleid valmistati töökodades järjest keerukamate töövahendite ja tehnoloogiaga ning seepärast kadus viltimistehnika Eestis tuntud käsitöötehnikate hulgast. Õnneks säilis viltimine oma ehedal kujul meist põhja pool, muutude Islandil ja Soomes tekstiilikunstnike seas populaarseks. Nende kaudu jõudis viltimine Eestisse tagasi.

Edasi »

Nunoviltimine

Nuno-tehnika on pärit Jaapanist, sõna "nuno" tähendab tõlkes kangast. Nunovildi tehnika abil võib hõredast kangast ja villast luua pehme ja reljeefse liitkanga.
Kursusel tutvutakse erinevate võimalustega nunovildi loomiseks. Proovitakse, kuidas toimivad koos siid, pits, või teised õhulised kangad, vill ning erinevad kiud nagu näiteks lina- või sojakiud. Tulemuseks on faktuursed ning õhulised, põnevate värvilahendustega vildipinnad.
Efektsest viltkangast saab valmistada kotte, patju, veste, rõivasdetaile jne.

Edasi »

Vildist esemed

Märgviltimise kursusel omandatakse esmased vajalikud töövõtted viltimiseks vee ja seebiga. Viltimiseks kasutatakse kraasvillaloori, heiet, villast lõnga ja teiste looduslike materjalide kiude. Oskuste arendamiseks valmib koolituse jooksul eluks vajalik tarbeese. Sõltuvalt valitud kursusest, kas sussid, kindad, müts, kohvikannu soojendaja või kott. Vilditud esemeid saab soovi korral kaunistada tikandite ja pärlitega.

Viimased pildialbumid

Nunovildist sall kevad 2015

Vildist kott kevad 2015

Nunovildist vest või sall

Vaata ka