Aime Asi kunstistuudio

Akrüülmaal on oma loomuselt igati tänapäevane ja moodne kunstiliik. Värv on vees lahustuv, kiiresti maalitav ja kuivab ruttu. Maalimiseks on võimalik kasutada pintslit, spaatlit või kasvõi aegunud pangakaarti :).
Akrüülmaalipinnaks sobib peaaegu igasugune pind, peaasi, et see oleks rasvavaba. Lõuend, papp, paber, puit, puitkiudplaat...
Pühendumine ja keskendumine maalimisele maandab pingeid, tõstab eneseusku oma võimetesse, lisab positiivsust igapäevaellu. Maailm muutub värvikamaks ja rikkamaks.

Kursuse tunniplaan

vanemaealistele hind 60 eurot

Pealelõunane grupp sügis 2016

vanemaealistele hind 60 eurot

Kursus toimub klubilises vormis, on koos nii algajad kui ka juba kogemusega harrastusmaalijad.

Baaskoolituse teemad

Kõikidel täiskasvanutel on kooliajast alles mingi eelnev kogemus joonistamisest ja maalimisest, seega algajateks ei saagi kedagi nimetada. Juhendaja abil taastakse ja lihvitakse olemasolevaid teadmisi ja oskusi.
Grupis maalides ühtlustuvad oskused lisaks õpetustele ka teistelt õppides.
Praktiliste tööde kõrval läbitakse lühidalt teooria erinevatest tehnikatest, värviõpetusest, perspektiivist, valgusest, varjust, kompositsioonist.
Koolitusel kogetu põhjal ebakindlus kaob, mis tagab soovi iseseisvalt maalida, käia näituste, jälgida loodust ja seal toimuvat.

Jätkukoolitus

Süvendatakse baaskoolitusel omandatud teadmisi erinevatest tehnikatest, värviõpetusest, perspektiivist ja kompositsioonist, valguse ja varju tähtsusest.
Ülesanded muutuvad keerukamaks. Maalide teemade valik on koostöös osaleja-juhendaja.
Akrüülvärvidele lisaks kasutatakse omaduste mitmekesistamiseks erinevaid selleks toodetud lisandeid.

Õppetöö kogumaht on grupiti erinev, lisandub iseseisev töö (järgmiseks tunniks idee kavandamine)

Hindamismeetodid:
praktilised tööd

Õpiväljundid

• tunneb akrüültehnikas maalimiseks vajaminevaid vahendeid
  • teab kuidas paigutada esemeid lõuendil õiges proportsioonis

Õppekeskkond: Meie õpperuumid on kujundatud täiskasvanute õppeks.

Rahvaülikoolis on kursuslastele kasutamiseks maalilauad ja -molbertid. Algajatel on esimesel tunnil võimalus kasutada kooli materjale (värvid, pintslid, pliiatsid jms.). Alates teisest tunnist palutakse kaasa võtta oma töövahendid. Õigete töövahendite soetamist võib juhendaja soovi korral juhendada ja suunata.
Maalitakse lõuendile või spetsiaalsele krunditud papile. Vajaminevat krunditud pappi saavad kursuslased osta kohapeal (maksumus ligikaudu 1,4 EUR).
Maalikursuse grupis on 10-15 huvilist. Väiksema osalejate arvu korral otsustab kool kursuse toimumise. Juhendamine on individuaalne ning vastavalt maalihuvilise tasemele.

Lõpetamise tingimused: koolitusel osalemine (vähemalt 85%), praktilised tööd

Väljastatav dokument: tunnistus (õpiväljundite saavutamisel) või tõend

Õppekavarühm: 211 Kujutav kunst ja kunstiteadus