Tartu Rahvaülikooli esilehele

Kuidas era- ja tööelu IT-vahendite abil ladusamalt korraldada

Praegusel nutiseadmete ja pilvandmetöötluse ajastul on maailm ühendatum ja võimalusterohkem kui kunagi varem. Kas soovime ja oskame neid võimalusi kasutada? Koolitusel õpitav aitab arvutite ja nutiseadmete kasutajail teha igapäevaseid töö- ja eraelu toiminguid kiiremini, nutikamalt ja turvalisemalt.

Koolitus toimub:7.11.2017 T, kell 9-16.30Pepleri 4
Maht:8 akadeemilist tundi
Hind:69 eurot (käibemaksu ei lisandu)

Kui ühest organisatsioonist tuleb samale koolitusele kaks või enam õppijat, siis on soodustus iga osaleja kohta 5%.

Koolitustasu sisaldab õppematerjale ja kohvipause.

Koolituse eesmärk on aidata inimestel paremini mõista tänapäevase pilvepõhise IT kasutusvõimalusi töö- ja isiklikus elus ning anda lisateadmisi rakendustarkvara kasutamisest erinevatel platvormidel ja seadmetel (e-mail, kontaktid, kalender, märkmed, kontoritarkvara, brauserid, kaardid, kiirsuhtlus, fotod ja videod, muusika, uudised, veebiraadio, järelkuulamine jne.)

Koolitusel on soovitav kasutada isiklikku sülearvutit ja lisaks nutitelefoni või tahvelarvutit Arvuti ja nutiseadme olemasolul on võimalik mitmed omandatud oskused kohe praktikas järele proovida.

Koolituse teemad ja ajakava:

9-10.30 (2 akad. h)

• Nutiseadmed - milleks, kellele ja millised?
  • Suhtlus: kõne- ja videoäpid, sotsiaalmeedia
  • E-mail, kiirsõnumi - äpid

10.30-10.45 paus

10.45-12.15 (2 akad. h)

• Kontaktid ja nende haldamine
  • Fotograafia, piltide – videode töötlemine, säilitamine ja jagamine
  • Meelelahutus: striimingteenused (Youtube, Netflix, Spotify jt.)

12.15-12.30 paus

12.30-13.15 (1 akad. h)

• Kalender, aja planeerimine, ülesanded
  • Märkmed, ostunimekirjad

13.15-14.00 LÕUNA

14.00-15.30 (2 akad)

• Kaardid, transport, reisimine
  • Brauserid, järjehoidjad, lisad
  • Sidumine pilveteenustega

15.30-15.45 paus

15.45-16.30 (1 akad. h)

• Pank, maksed, turvalisus, salasõnad
  • Kuidas valida nutitelefoni
  • Kokkuvõte

Juhendaja

Andres Viljasaar

Andres Viljasaar on sündinud 1967 aastal, ta on abielus ja 3 lapse isa. Õppis elektroonikat ja Tartu Ülikoolis füüsikat. Töötab firmas mis tegeleb elektroonika- ja IT alaste konsultatsioonidega. Lapsepõlvest alates on ta tundnud huvi tehnoloogia, eriti aga elektroonika vastu. Aastal 1981 sai esimese kogemuse arvutiga Apple II. Andres on ise öelnud, et see võlumaailm mis talle ekraanilt vastu vaatas tundus uskumatu ja see kohtumine muutis tema elu. Paar aastat hiljem ehitas ta oma esimese arvuti. Andres Viljasaare koolituse eesmärgiks on aidata arvutite ja nutiseadmete kasutajaid teha igapäevaseid töö- ja eraelu toiminguid kiiremini, nutikamalt ja turvalisemalt, panna tehnoloogia enda heaks tööle.

Osale kursusel!